پیش بینی سودآوری سالانه هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان تا سال 1402

به گزارش وبلاگ جی فورس، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان سودآوری این صندوق در سال اقتصادی 1398 را بیش از 1100 میلیارد تومان گفت.

پیش بینی سودآوری سالانه هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان تا سال 1402

به گزارش وبلاگ جی فورس، مهندس مهدی نیکدل با بیان اینکه در سال مالی 1398 بیش از 1100 میلیارد تومان سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان بوده است اضافه نمود: این در حالی است که سودآوری صندوق در سال 97 بیش از 622 میلیارد تومان و در سال 96 حدود 285 میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: این فرایند، سودآوری خوب موسسه را نشان می دهد و به همین خاطر و براساس برنامه ریزی ها و سرمایه گذاری هایی که اجرا شده، پیش بینی ما این است تا سال 1402 سالیانه هزار میلیارد تومان به سود صندوق اضافه گردد.

نیکدل یکی دیگر از اتفاقات مثبتی که برای فرهنگیان عضو موسسه اتفاق افتاده را احیای بخشی از مطالبات سهم دولت دانست و اضافه نمود: طبق ماده 85 قانون برنامه ششم توسعه مالی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته اند و یا خواهند پذیرفت، ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود را تا پنج درصد به حساب صندوق واریز می نمایند و دولت نیز موظف است همه ساله معادل سهم واریزی اعضاء به صندوق ذخیره فرهنگیان را به طورکامل در ردیف اعتباری خاص در بودجه سنواتی منظور و پرداخت کند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: بنابراین، پی گیری مطالبات سهم دولت یکی از اولویت های این موسسه است. در این راستا با کوشش و پی گیری فراوان، زمینه تأمین 361 میلیارد و 150 میلیون و 600 هزار تومان مطالبات سهم دولت اعضاء موسسه، فراهم شد.

به گفته نیکدل، منبع اختصاص این مبلغ به وسیله تهاتر با بانک صادرات تامین شده و ساز و کار اخذ و تخصیص این مبلغ توسط سازمان برنامه و بودجه کشور جهت ارسال به وزارت امور مالی و دارائی و سپس دستیابی به اسناد خزانه نوع دوم و منظور کردن سهم هر یک از اعضا از مبلغ فوق، مراحل نهایی خود را طی می نماید.

وی ادامه داد: از سوی دیگر استراتژی ورود به بورس در بیشتر شرکت هایی که این توانمندی را داشته باشند به عنوان یکی اصل در راستای شفافیت و پرهیز از زمینه های فساد مطرح است. همچنین کاهش هر چه بیشتر بنگاه داری توسط صندوق و ورود به حوزه های سرمایه گذاری که اطمینان کافی از سودآوری آن ها وجود داشته باشد، برنامه های مهمی است که با جدیت دنبال می کنیم.

به گفته نیکدل، یکی دیگر از مهم ترین تصمیم های صندوق، تشکیل هلدینگ خدماتی و تدوین استراتژی ارائه خدمات بود، و در این حوزه با فعال تر شدن شرکت تامین مسکن فرهنگیان و همچنین ارائه اعتبار خرید به فرهنگیان که در مراحل سرانجامی است و به زودی اخبار خوبی در رابطه با آن به اطلاع فرهنگیان می رسد، بخشی از برنامه های در دست اجرا هستند.

وی در این رابطه گفت: اگرچه هدف و فلسفه تاسیس صندوق یاری به معیشت در دوران بازنشستگی بوده است اما نظر به ضرورت اقدامات خدماتی در حین خدمت، ضمن اصلاح اساسنامه و منسجم شدن شرکت های خدماتی در یک هلدینگ، برنامه ریزی برای ارائه خدمات منسجم در جریان است.

نیکدل با اشاره به اینکه در حال حاضر به وسیله شرکت لیزینگ، ارائه خدماتی در زمینه خودرو و لوازم خانگی، تسهیلات سفر با وام های با کارمزد پایین و همچنین ارائه انواع بیمه نامه ها به صورت اقساط توسط بیمه معلم، بعضی خدماتی هستند که ارائه می شوند اضافه نمود:

در همین حال به رغم شیوع بیماری کرونا در کشور و بیشتر نقاط دنیا، فعالیت موسسه و شرکت های تابعه آن با رعایت پروتکل های بهداشتی اما با قوت و تمام توان ادامه دارد و هیچ خللی را نگذاشته ایم که در کار موسسه و شرکت های تابعه ایجاد گردد.

وی در سرانجام اظهار کرد: امیدوارم با فرایند روبه رشد سودآوری موسسه که عملا شروع شده و در سال های آینده ادامه خواهد داشت، رضایت خاطر اعضای فرهنگی موسسه را فراهم نموده باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیش بینی سودآوری سالانه هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان تا سال 1402" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی سودآوری سالانه هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان تا سال 1402"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید