کدام نواحی کشور بارانی می گردد؟

به گزارش وبلاگ جی فورس، تهران (پانا) - مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی امروز آدینه (پانزدهم اسفندماه) در بیشتر نواحی کشور به جز بخش هایی از جنوب و جنوب شرق، سامانه بارشی فعالیت خواهد داشت، گفت از اواخر وقت فردا، شنبه (شانزدهم اسفندماه) سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد و طی روز یکشنبه برای اغلب نقاط کشور، جوی پایدار انتظار می رود.

کدام نواحی کشور بارانی می گردد؟

صادق ضیاییان در این باره به پانا گفت: امروز آدینه (پانزدهم اسفندماه) در بیشتر نواحی کشور به جز بخش هایی از جنوب و جنوب شرق، سامانه بارشی فعالیت خواهد داشت. از بعدازظهر امروز به تدریج از شدت بارش در نیمه غربی کشور کاسته شده و گستره فعالیت این سامانه تا بعدازظهر شنبه در نواحی از سواحل شرقی دریای خزر، دامنه های شرقی البرز و بخش هایی از شرق و شمال شرق کشور خواهد بود.

وی اضافه کرد: از اواخر وقت فردا، شنبه (شانزدهم اسفندماه) سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد و طی روز یکشنبه برای اغلب نقاط کشور، جوی پایدار انتظار می رود. بعدازظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه در سواحل دریای خزر و بخش هایی از شمال غرب کشور و سه شنبه در نواحی از شمال شرق کشور، افزایش ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می رود. شایان ذکر است در این پنج روز بارش در نواحی سردسیر و کوهستانی به شکل برف و در نواحی جنوبی کشور به صورت رگبار و رعدوبرق خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز، آدینه برای بخش هایی از شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز و شنبه در نواحی از شمال شرق و شرق کشور کاهش دمای چهار تا شش درجه پیش بینی می گردد گفت: همچنین طی روز شنبه با جنوبی شدن جریانات برای سواحل دریای خزر و استان اردبیل افزایش دمای هشت تا 12 درجه پیش بینی می گردد و از یکشنبه تا اواسط هفته دمای هوا برای این مناطق فرایند کاهشی (شش تا هشت درجه) خواهد داشت.

ضیاییان ادامه داد: بعدازظهر آدینه و طی روز شنبه در نیمه شرقی و نواحی جنوبی کشور و همچنین در استان های مرکزی، البرز، تهران، اصفهان و سمنان وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک انتظار می رود.

وی با بیان اینکه روز آدینه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود گفت: طی روزهای شنبه و یکشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان متلاطم و طوفانی پیش بینی می گردد. همچنین دریای خزر آدینه و یکشنبه مواج و متلاطم است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی شرایط جوی پایتخت را هم پیش بینی کرد و گفت: همچنین دمای هوای تهران در کمترین و بیشترین حالت خود بین 9 تا 14 درجه سانتیگراد، در روز شنبه بین 7 تا 16 درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه بین 6 تا 17 درجه سانتیگراد متغیر خواهد بود. برای آسمان تهران امروز هوایی ابری در برخی ساعات بارش باران و گاهی وزش باد شدید و احتمال رعد وبرق، فردا کمی ابری در برخی ساعات وزش باد و در روز یکشنبه نیز قسمتی ابری تا اواسط روز افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کدام نواحی کشور بارانی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام نواحی کشور بارانی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید