کشته شدن فرمانده نظامی وابسته به دولت مستعفی در شمال یمن

به گزارش وبلاگ جی فورس، منابع خبری از کشته شدن یک فرمانده نظامی برجسته وابسته به دولت مستعفی دراستان الجوف یمن خبر می دهند، اما درباره عامل قتل وی، روایت های مختلفی وجود دارد.

کشته شدن فرمانده نظامی وابسته به دولت مستعفی در شمال یمن

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ جی فورس، یک فرمانده نظامی وابسته به دولت مستعفی یمن (تحت حمایت عربستان سعودی) در شمال این کشور کشته شد.

یک منبع در نظامیان وابسته به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن به خبرگزاری آناتولی گفت که این فرمانده نظامی در جریان حملات پهپادی جنبش انصار الله کشته شده است.

وی تأکید کرد که این فرد، سلطان خالد خرصان فرمانده عملیات لشکر هفتم مرزبانی بوده و چندین نفر از همراهانش نیز به همراه وی کشته شدند.

این فرمانده وابسته به هادی در استان الجوف واقع در شمال یمن کشته شد. این در حالی است که این منبع هیچ جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

حدس هایی درباره نقش ائتلاف سعودی در قتل خرصان

پایگاه خبری مشکاة نت، اما گزارش داد که خرصان در جریان یک حمله اشتباهی از سوی ائتلاف سعودی-اماراتی کشته شده است.

این پایگاه خبری به نقل از منابع رسانه ای گزارش داد که جنگنده های ائتلاف، خودروی خرصان را در صحرای خب و الشعف واقع در استان الجوف هدف قرار دادند.

به گفته این منابع، علاوه بر خرصان، پنج نفر از همراهانش نیز کشته شدند.

به گزارش این پایگاه، کشته شدن خرصان که یکی از فرماندهان نیرو های هادی در مرزهاست، با تغییر فرماندهی نیرو های هادی در الجوف توسط دولت سعودی، همزمان شده است.

بنا بر این گزارش، رژیم سعودی امین العکیمی استاندار الجوف را که وابسته به دولت مستعفی یمن بود، از سِمت فرماندهی محور الجوف برکنار و هیکل حنتف را به عنوان فرمانده محور شمال جایگزین وی کرد.

به گفته منابع مذکور، به خاطر توزیع پُست ها و اعتبارات اقتصادی، اختلافات و کشمکش ها در داخل عناصر وابسته به دولت مستعفی افزایش یافته و وابستگی های حزبی هم باعث شدت دریافت این درگیری شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کشته شدن فرمانده نظامی وابسته به دولت مستعفی در شمال یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن فرمانده نظامی وابسته به دولت مستعفی در شمال یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید