گسترش اعتراضات به خشونت پلیس در آمریکا، اعلام شرایط اضطراری در جورجیا

به گزارش وبلاگ جی فورس، فرماندار ایالت جورجیا در پی شب ناآرام شهر آتلانتا به دلیل اعتراضات به قتل مرد سیاه پوست به دست پلیس آمریکا، در شهرستان فولتن شرایط اضطراری اعلام و نیروی گارد ملی را فعال کرد.

گسترش اعتراضات به خشونت پلیس در آمریکا، اعلام شرایط اضطراری در جورجیا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ جی فورس، برایان کمپ، فرماندار ایالت جورجیا در پی گسترش اعتراضات به قتل مرد سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس آمریکا در شهر مینیاپولیس، واحدهای گارد ملی را در این ایالت فعال و شرایط اضطراری گفت.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه روسی راشا تودی، مرکز شهر آتلانتا شب ناآرامی را پشت سر گذاشت و چندین خودرو از جمله خودروی پلیس به آتش کشیده شدند. کمپ در بیانیه ای که صبح امروز در توییتر منتشر کرد، نوشت: به درخواست شهردار کیشا باتمز و بعد از مشورت با مقامات ایمنی عمومی و آمادگی اضطراری، شرایط اضطراری را برای شهرستان فولتن گفتم تا 500 نیروی گارد جورجیا از مردم و اموالشان در آتلانتا محافظت کنند.

وی افزود: در این شرایط اضطراری همه منابع را در دسترس سران محلی قرار خواهیم داد.

در ساعات آغازین روز جمعه معترضان به نزدیک مقر شبکه سی ان ان حرکت کردند، و در مقابل ساختمان این شبکه با پلیس درگیر شدند. معترضان شیشه های ورودی ساختمان شبکه سی ان ان را خرد کردند و چند خودرو را به آتش کشیدند.

دوشنبه گذشته بود که یک این افسر پلیس سعی کرد با رفتاری خشن، جورج فلوید را که غیرمسلح بود، بازداشت کند. تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می داد که افسر پلیس آمریکایی، زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت آمیز در نهایت به مرگ فلوید منجر شد.

پس از آن، مردم مینیاپولیس در اعتراض به خشونت پلیس علیه رنگین پوستان به تظاهرات و اعتراضات پرداختند و ناآرامی ها همچنان ادامه دارد و در حال گسترش به ایالت های دیگر است.

رسانه های آمریکایی گزارش می دهند علی رغم اینکه بطن اصلی اعتراضات اخیر علیه خشونت های پلیس آمریکا علیه رنگین پوستان است اما نیروهای امنیتی و پلیس این کشور در روبرو با این تظاهرات ها، باز هم به تدابیر و اقدامات خشن متوسل شده اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "گسترش اعتراضات به خشونت پلیس در آمریکا، اعلام شرایط اضطراری در جورجیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش اعتراضات به خشونت پلیس در آمریکا، اعلام شرایط اضطراری در جورجیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید