10 مکان شگفت انگیز در بلژیک که کمتر کسی از آن ها باخبر است، تصاویر

به گزارش وبلاگ جی فورس، اتاق های تماماً ساخته شده از پلاستیک، یک خیابان مسکونی پر از سبک های معماری جذاب، یک قلعه عظیمِ متروکه و حتی یک صحرای شمالی از جمله جاذبه هایی هستند که ممکن است حتی در فهرست برترین دیدنی های جهانگرد ها هم قرار نگیرند. این مکان ها بدون شک چهره ای شگفت انگیز از بلژیک را به نمایش می گذارند و تجربه ای جایگزین در این کشور اروپایی کوچک هستند.

10 مکان شگفت انگیز در بلژیک که کمتر کسی از آن ها باخبر است، تصاویر

خیابان کوگل اوزیلی در آنتورپ

کوگل اوزیلِی (Cogels-Osylei) با معماری های شگرف خود، یک خیابان مسکونی است که عمارت های موجود در آن یکی پس از دیگری همگان را شگفت زده می نماید، در حالی که بیشتر آن ها ناشناخته هستند. بعضی رهگذران در راستا خود برای صرف یک نوشیدنی یا شام در میدان دنجِ دراکپلاتز (Draakplaats) به طور اتفاقی از این خیابان برجسته در منطقه بِرخِم (Berchem) ملاقات می نمایند. آن ها جذب نمای زیبای ساختمان هایی به سبک معماری هنر مدرن، نئوکلاسیک و دیگر سبک های احیاشده معماری می شوند.

قلعه متروکه میراندا در نامور

قلعه متروکه میراندا، موسوم به قلعه پرسروصدا، در منطقه جنگلی آردِن (Ardennes)، بهشتی برای یک کاوشگر شهری محسوب می گردد. این اقامتگاه تابستانی به سبک نئوگوتیک در ابتدا به خاندان لِیدِکِرک بوفورت (Leidekerke-Beaufort) رسید، سپس تبدیل به یک یتیم خانه و بیمارستان برای مراقبت از بچه ها بیمار شد و درنهایت به یک خرابه باشکوه بدل گشت. امروزه می توان ناپایداری در سازه را در چهره این بنای خسته مشاهده کرد.

پارک روباز مجسمه های میدلهیم در آنتورپ

موزه میدِلهِیم (Middelheim)، این فضای سبز 30 هکتاری که به لطف کوشش هنرمندان شکل گرفت، کار خود را در سال 1950 به عنوان یک نمایشگاه روباز موقتی شروع کرد؛ اما به حدی مورد استقبال نهاده شد که تا به امروز پابرجاست. نام های عظیمی چون رودین (Rodin) بخشی از کلکسیون این موزه با 300 مجسمه را خلق نموده اند و آثار هنری سبک چیدمان در اینجا همیشه چیزی برای نمایش دارند.

معادن سنگ ماقبل تاریخ در اسپینس

این محوطه باستان شناسی خارق العاده که در فهرست میراث دنیای یونسکو به ثبت رسیده است، از عظیم ترین و قدیمی ترین معادن در تمام اروپا به شمار می آید. ملاقات از راهروهای این شبکه زیرزمینی به مساحت 100 هکتار در اشپینِس (Spiennes)، گردشگران را با شیوه های زندگی بشر در 4000 سال پیش از میلاد مسیح آشنا می نماید.

ترکیب ماسه و کاج در صحرای بلژیک

در ادغامی عجیب و غیرمنتظره، درختان کاج خوشبو در اندوختگاه طبیعی لومِل (Lommel) به طور ناگهانی جای خود را به دشتی بی آب وعلف دادند. یک دریاچه آبی و تمیز هم به این شگفتی اضافه شد، هرچند این اثر حیرت انگیز از صحرای لومل طبیعی نبود. این طبیعت عجیب درواقع حیات خود را مدیون وجود آلودگی ناشی از کارخانه سابق روی بود که زمین های اطراف را خشک می کرد. برای جلوگیری از افزایش دشت های ماسه ای، در سال های دور کاشت درختان کاج در دستور کار نهاده شد. اگرچه داستان این اندوختگاه شاید کمی غمناک به نظر برسد، اما منظره شگفت انگیز این منطقه از بالای برج دیدبانی چوبی در صحرای لومل بسیار تماشایی است.

بگینج عظیم و کوچک در لوون

بروژ تنها شهری نیست که به خاطر داشتن یک بگینِج (Beguinage) تماشایی، به عنوان دهکده ای کوچک درون شهر، به خود ببالد. درواقع 13 مورد از این جوامع سرزنده در فهرست میراث دنیای یونسکو نهاده شده اند. زنان پرهیزگار اهل فلندِرز که خود را وقف خدا نموده اند، از اهالی اصلی این بگینج ها هستند. شهر تاریخی لووِن (Leuven) نیز دارای دو بگینج است. بگینج عظیم با آجرهای قرمزرنگ و ملات ماسه ای بیشتر حال و هوای یک شهر کوچک با خیابان های پیچ درپیچ، میدان ها و باغ های کوچک را دارد. بگینج کوچک صرفاً از دو خیابان تشکیل شده، اما همچنان با خانه های مینیاتوریِ سفیدرنگ با درهایی به رنگ فیروزه ای از بازدیدنمایندگان دلبری می نماید.

میراث شگفت انگیز آرت دکو در خانه موزه فن بورن

خانه آرت دکو که زوج روحانی، آلیس و دیوید ون بورن (Van Buuren)، برای خود در بروکسل ساختند، تماماً یک اثر هنری محسوب شده و با دقت تمام از آن مراقبت می گردد. امروزه درهای این خانه برای تحسین گنجینه ای از وسایل سفارشی، پنجره های رنگی، کلکسیونی استثنایی از نقاشی های قرن بیستم و باغ های تزئین شده با مجسمه های زیبا، به روی عموم گگردده شده است. تمامی وسایل موجود در این خانه به دست هنرمندان بااستعداد زمان خود خلق شده اند.

جنگل های پوشیده از گل هالربوس

دریایی از گل های آبی و بنفش در جنگل های هالِربوس (Hallerbos)، موسوم به جنگل آبی، برای 7 تا 10 روز در فصل بهار گردشگران را شگفت زده می نمایند. عاشقان طبیعت که زمان ملاقات خود را به درستی انتخاب می نمایند، هزاران گل آبی رنگ خوشبویی را می یابند که گویی فرشی سحرآمیز را در کف این منطقه زیبا شکل داده اند.

یک دنیا پلاستیک در پلاستیکاریوم

یک کاکتوس پلاستیکی، یک جایگاه بادی پلاستیکی، یک ماشین تحریر پلاستیکی و یک میز پلاستیکی که زمانی به ژرژ پمپیدو (Georges Pompidou) تعلق داشت، همگی در موزه هنر و طراحی آتومیوم (Atomium) مخفی شده و دنیای از پلاستیک را خلق نموده اند. پلاستیکاریوم (Plasticarium) در بروکسل با داشتن 2000 شیء پلاستیکی، عظیم ترین مجموعه از وسایل پلاستیکی در دنیا محسوب می گردد. بخشی از این مجموعه به دهه 60 و 70 میلادی، دوران اوج استفاده از پلاستیک در طراحی ها، تعلق داشته و تجربه ای شگفت انگیز از گذشته را به نمایش می گذارد.

باغ ژاپنی هاسلت

نام باغ های ژاپنی به سرعت ذهن ما را به سمت شکوفه های زیبای گیلاس و ماهی های کوی (koi) در آب های روان زیر درختان می برد، اما باغ ژاپنی هاسِلت (Hasselt) کوششی مضاعف برای خلق بهشتی آرام در شهری شلوغ نموده است. در روزهای یکشنبه مراسم صرف چای و آموزش هنر گل آرایی یا ایکِبانا (Ikebana)، حال و هوای آرام شرقی را به بلژیک می آورد.

منبع: گردشبان

به "10 مکان شگفت انگیز در بلژیک که کمتر کسی از آن ها باخبر است، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مکان شگفت انگیز در بلژیک که کمتر کسی از آن ها باخبر است، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید