432 مورد حیوان گزیدگی در مهاباد روی داد

به گزارش وبلاگ جی فورس، رئیس مرکز بهداشت مهاباد گفت: تا به امروز 432 مورد حیوان گزیدگی در این شهرستان ثبت شده که 236 مورد آن در شهر و 196 مورد آن در سطح روستا ها روی داده است.

432 مورد حیوان گزیدگی در مهاباد روی داد

وبلاگ جی فورس مهاباد- قاسم امینی گفت: امسال روزانه بیش از یک مورد حیوان گزیدگی که اغلب مربوط با سگ های بلاصاحب بوده در مهاباد گزارش شده که از مجموع آن ها 317 مورد مربوط به آقایان و 115 مورد به خانم ها بوده است.

وی گفت: سال گذشته حدود همین آمار حیوان گزیدگی در مهاباد ثبت شده، بهار امسال 138 مورد، در تابستان 126 مورد و در پاییز نیز 133 مورد حیوان گزیدگی در مهاباد به ثبت رسیده که 182 مورد آن در شهر روی داده است.

رئیس مرکز بهداشت مهاباد گفت: در فصل پاییز با 82 مورد حیوان گزیدگی در شهر شاهد افزایش قابل توجه حیوان گزیدگی بودیم به نحوی که در آذرماه با ثبت 52 مورد حیوان گزیدگی (30 مورد در شهر و 22 مورد در روستا) بیشترین موارد حیوان گزیدگی به ثبت رسیده است.

امینی گفت: در آذرماه امسال 41 مورد آقا و 11 خانم مورد در سطح شهرستان مورد حیوان گزیدگی قرار گرفته اند که آماری نگران کننده است.

وی می گوید: چناچه برای فرد حیوان گزیده واکسن تزریق نشود احتمال مبتلا شدن به بیماری هاری که کشنده و بدون درمان است، وجود خواهد داشت.

امینی می گوید: شهروندان در روبرو با حیوانات ناقل بیماری ها و سگ های بلاصاحب، بلافاصله به منظور دریافت خدمات بهداشتی و اقدامات پیشگیری از بیماری هاری در وقت اداری با واحد پیشگیری از بیماری هاری به وسیله شماره تلفن 04442240202 و در ساعات غیراداری و ایام تعطیل با همکار واحد پیشگیری از بیماری هاری مرکز بهداشت با شماره همراه 09141682757 تماس بگیرند.

افزایش جمعیت سگ های بلاصاحب در مهاباد سبب ایجاد نارضایتی بسیاری از شهروندان شده و تا به امروز نهاد های مرتبط راه چاره مشخصی برای کنترل و جمع آوری این حیوانات در سطح شهر نکرده است.

س خ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "432 مورد حیوان گزیدگی در مهاباد روی داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "432 مورد حیوان گزیدگی در مهاباد روی داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید